INAUGURACJA „KLUBU SENIORA”

W Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu rozpoczął działalność „Klub Seniora”. Jego inauguracja odbyła się w „Tłusty Czwartek” 27 lutego br.

Klub jest miejscem spotkań dla wszystkich chętnych. Na początek Klub czynny jest raz w tygodniu w każdą środę od godz. 16.

Inauguracji „Klubu Seniora” towarzyszyło otwarcie wystaw rzeźb Józefa Zycha oraz fotograficzna Konrada Wójcika.

Józef Zych jest mieszkającym w Oleśnie artystą, a jego twórczość to w dużej części rzeźby wykonane z gałęzi i korzeni drzew. Przedstawiają przede wszystkim: postacie ludzkie, figurki świątków ludowych oraz motywy zwierzęce i roślinne. Prace Pana Józefa Zycha, który oprócz rzeźbiarstwa zajmuje się, także pisaniem wierszy, były wystawiane i sprzedawane w kraju i za granicą.

Konrad Wójcik jest mieszkańcem Dąbrówki Gorzyckiej. Urodził się 5 lutego 1984 r. w Krakowie i ukończył Politechnikę Krakowską. Jego pasje to fotografia i motocykle. Tym pierwszym zajmuje się od pięciu lat. Za pomocą obiektywu utrwala piękno otaczającego świata, ludzi i ich sprawy oraz zdarzenia. Odnajduje urok wszędzie tam, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. Dostrzega potęgę młodości, ciekawy świat przyrody, architektury i dociera w zakamarki codzienności. Jest autorem zdjęć do albumu prezentującego osobliwości naszego regionu pt. „Piękno Odnalezione” oraz drugiego promującego znane pod nazwą „Malowana Wieś” Zalipie i jego okolice pt. „Tam, gdzie domy zakwitają Zalipie”. Obecnie pracuje nad kolejną publikacją.

Wystawy fotograficzne Konrada Wójcika miały już miejsce w Dąbrowskim Domu Kultury, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie oraz w Bibliotece Publicznej w Oleśnie. Obecna prezentuje zdjęcia wykonane w początkowym etapie twórczości ich autora.