Wydarzenia z Polski

WARSZTATY PLASTYCZNE JUŻ 3 LIPCA!!!

(0 komentarzy)

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z cyklu „Wakacje z historią”, będące częścią projektu pn. "Ścieżki Niepodległości". W ramach warsztatów odbywać się będą zajęcia plastyczne i taneczne nawiązujące tematyką do historii i kultury Polski, m.in. warsztaty szycia kotylionów, polskich kwiatów z materiału, tańce narodowe. 

„Wakacje z historią” to cykl zajęć warsztatowych, będący częścią projektu „Ścieżki Niepodległości”. Jest to inicjatywa skierowana do dzieci w wieku od 7 lat, która zakłada również uczestnictwo w zajęciach rodziców i dziadków. Główną ideą projektu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem warsztatów jest wzmocnienie tożsamości narodowej, poczucia wspólnoty wśród młodych ludzi i zachęcenie do nawiązania więzi międzypokoleniowych. Nie bez znaczenia jest także zachęcenie do poznawania i poszerzania wiedzy o historii kraju i najważniejszych tradycjach. Projekt jest dofinansowany przez Fundacje BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie  Na 100 Niepodległa”.

Wszystko to stanowić będzie bardzo ciekawą formę spędzenia wolnego czasu, zabaw z rówieśnikami i interaktywną lekcję o naszym kraju. Spotkania odbywać się będą w każdy wakacyjny wtorek w godzinach od 10 do 12. Warsztaty rozpoczynają się 3 lipca a zakończą się 28 sierpnia, udział w nich jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!!!

Wróć Do góry