Kalendarz wydarzeń
<<  Lipiec 2018  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Wydarzenia z Polski

ZAPROSZENIE DO NARODOWEGO CZYTANIA „WESELA” STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

(0 komentarzy)

 Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zapraszają w dniu 2 września 2017 r. na godz. 14:30 do Dworku Konopków w Brniu na Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego - niezwykle barwną, żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.

 Tego dnia przypomnimy sobie niepowtarzalny nastrój „Wesela”, wyjątkowych bohaterów dramatu, ale też ironię i cięty język.

 W tegorocznym spotkaniu lektorzy, którzy zgłosili chęć czytania reprezentować będą pracowników  samorządowych, nauczycieli, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków Związku Dąbrowiaków, pracowników kultury oraz czytelników.

  Wystąpią oni w strojach regionalnych.

 Gorąco zachęcamy do udziału w tym niezwykłym spotkaniu i życzymy, by ten czas był inspirującą refleksją, przynoszącą radość z kontaktu z prawdziwą wielką literaturą.

 „Narodowe czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez ówczesnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Została nazwana „narodową”, aby podkreślić jej charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia., któremu patronuje Prezydent RP jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W poprzednich latach podczas „Narodowego czytania” przypomniane zostały dzieła: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Bolesława Prusa oraz Henryka Sienkiewicza.

 

Wróć Do góry