Kalendarz wydarzeń
<<  Lipiec 2020  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Wydarzenia z Polski

VII HUBERTUS OKRĘGU TARNOWSKIEGO

(0 komentarzy)

12 października w Centrum Polonii Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu
odbył się VII Hubertus Okręgu Tarnowskiego, organizowany przez Powiat Dąbrowski, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnowie, Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska. 

Patronami honorowymi byli:

Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski
Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski
Starosta dąbrowski Pan Lesław Wieczorek

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztów Sztandarowych kół łowieckich, a następnie odbyła się msza święta, podczas której  kazanie  wygłosił ks. Jan Ćwik, kapelan okręgu tarnowskiego PZŁ, proboszcz parafii w Starej Jastrząbce.

 Następnie, przywitano przybyłych gości, a rolę konferansjerów pełnili Pan Krzysztof Łazowski, Łowczy Tarnowskiego Okręgu PZŁ oraz Pani Joanna Krużel  Przewodnicząca Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Na terenie Dworku przygotowano wiele atrakcji związanych z myślistwem i łowiectwem m.in.  pokazy psów myśliwskich oraz występy zaproszonych zespołów.

W tym dniu swoje stoiska wystawiały zarówno organizacje związane z myślistwem jak i lokalne koła gospodyń wiejskich, okoliczne szkoły i urzędy.

Nie zabrakło również wyrobów rękodzielniczych, pamiątek, biżuterii, ale też kulinariów regionalnych  których można było skosztować.  


Zaproszeni goście oraz mieszkańcy zostali poczęstowani bigosem i gulaszem z dziczyzny, a niespodzianką był pieczony dzik oraz biesiada przy ogniskach.

 

Zwieńczeniem całej uroczystości była zabawa taneczna, przy której wszyscy dobrze się bawili. 

Wróć Do góry