Kalendarz wydarzeń
<<  Listopad 2019  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Listopad 2019


STOWARZYSZENIE SAMORZĄDÓW POWIATU DĄBROWSKIEGO WYDAŁO KOLEJNĄ KSIĄŻKĘ O DZIEDZICTWIE KULTUROWYM REGIONU

2019-11-21 09:11 (0 komentarzy)

We wtorek, 19 listopada 2019 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się promocja książki doktora Andrzeja Skowrona pt. „Życie codzienne mieszkańców wsi regionu tarnowskiego w okresie autonomicznym (1867 – 1918)”, wydanej w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy jednostek samorządowych, młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz mieszkańcy powiatu dąbrowskiego.

Wydarzeniu towarzyszyło seminarium historyczne prowadzone przez autora książki.
Celem publikacji było przybliżenie mieszkańcom powiatu dąbrowskiego historii regionu poprzez ukazanie dnia codziennego mieszkańców wsi w okresie autonomicznym, edukacja historyczna oraz upowszechnienie wiedzy na temat historii lokalnej i regionalnej.

Spotkanie będące wyjątkową lekcją historii poprowadził Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego złożył gratulacje i podziękowania dla Pana Andrzeja Skowrona.

Okolicznościowy adres na ręce autora książki złożył również Robert Pantera dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, w którym od wielu lat pracuje autor książki jako nauczyciel historii.

Uroczyste spotkanie uświetnił również występ młodzieży z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej pod opieką Rafała Szydłowskiego nauczyciela tej szkoły.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli bezpłatnie otrzymać książkę wraz z wpisem autora.

Promocja książki odbyła się w związku z projektem realizowanym w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze kultury pn. „Mecenat Małopolski”.

 

 

 

 

Źródło: https://powiatdabrowski.pl/strona-glowna.html

ZAPROSZENIE NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI

2019-11-18 12:59 (0 komentarzy)

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie promujące książkę dr Andrzeja Skowrona „Życie codziennie regionu tarnowskiego w okresie autonomicznym (1867-1918)".

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2019 roku (wtorek) o godz. 13.00 w zespole dworsko-parkowym w Brniu (budynek Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Breń 1, 33 210 Olesno).


 

Organizator, którym jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego informuje, że wydarzenie zostanie udokumentowane fotograficznie w celu umieszczenia relacji na stronach internetowych województwa małopolskiego, powiatu dąbrowskiego, gmin z terenu powiatu oraz lokalnych mediów. Dokumentacja fotograficzna może również zostać wykorzystana w celu promocji działalności organizatora. Udział w wydarzeniu jest równoważny z wyrażeniem zgody na rozpowszechnianie wizerunku i danych osobowych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.  Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo do poprawienia swoich danych. Udostępnianie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do udziału w wydarzeniu.

 

Źródło: https://powiatdabrowski.pl/strona-glowna.html

BUDŻET OBYWATELSKI – INFORMACJA

2019-11-04 12:39 (0 komentarzy)

 

Z wielką radością informujemy, iż "Powiślański Kalejdoskop Kulturalny" zdobył drugie miejsce spośród 37 projektów subregionu tarnowskiego, zdobywając 2981 głosów. Projekt będzie realizowany przez Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolesławiu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gręboszowie.

Projekt zakłada przeprowadzenie w 2020 roku kilkunastu różnorodnych przedsięwzięć                              o charakterze kulturalnym takich jak wyczekiwane przez wielu mieszkańców recitale kabaretowe, a także koncerty, spotkania z balladą i piosenką literacką, festyny, w których mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu dąbrowskiego i subregionu tarnowskiego.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o wszystkich przedsięwzięciach odbywających się ww. gminach.

 Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddanie głosu!!!