Kalendarz wydarzeń
<<  Wrzesień 2019  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Wrzesień 2019


WIECZÓR PATRIOTYCZNY

2019-09-30 13:14 (0 komentarzy)


28 września w Centrum Polonii Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się „Wieczór Patriotyczny” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski
w Warszawie w ramach Programu „ Patriotyzm Jutra”.
Spotkanie odbyło się w scenerii wystawy poświęconej osobom wpisanym w historię odzyskania Niepodległości w naszym regionie.


Wieczór Patriotyczny rozpoczęła Pani Małgorzata Bułat-dyrektor Ośrodka, która powitała przybyłych gości i pokrótce przybliżyła program spotkania.
Następnie przekazała głos Pani Barbarze Wójcik, która dostarczyła niezwykłych wzruszeń poprzez wygłoszenie prelekcji o Stefanii Łąckiej pt. „ Żyła dla Boga i ludzi”, która przez swój patriotyzm, ryzykując niejednokrotnie swoje życie, poświęciła się dla innych.

Bardzo miłą niespodzianką i całym dopełnieniem tej przepięknej i wzruszającej historii życia bohaterki była obecność bratanicy Stefanii Łąckiej Pani Mieczysławy Tarki oraz jej córki Pani Marii Dymon.
Wszyscy byli bardzo wzruszeni, śpiewając pieśni patriotyczne i słuchając przygotowanego programu muzycznego przez Pana Piotra Kitę.

Na zakończenie Pani dyrektor Małgorzata Bułat serdecznie wszystkim podziękowała
i zaprosiła na poczęstunek.


        


 

 

 

Materiały zamieszczane na stronie dostępne są na wolnej licencji Creative Commons.

Nazwa licencji : Uznanie autorstwa 4.0

 

 

 

 

 

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2019-09-30 13:02 (0 komentarzy)

Dnia 27 września w Centrum Polonii Ośrodku Kultury  Turystyki i Rekreacji  w Brniu,  odbyły się  zajęcia z języka angielskiego dla seniorów przeprowadzone w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Konkursie Generacja 5.0”.

Kurs  jest dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym podróżować i nadal się rozwijać.  Zajęcia pomagają seniorom poszerzyć horyzonty językowe, ćwiczyć pamięć i koncentrację,  ale również są dobrą okazją do spotkań w grupach rówieśniczych.  

Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Agatę Biedroń,  które prowadzone były w sposób interesujący i motywujący.

Serdecznie dziękujemy za udział  i zapraszamy na kolejne 4 października (piątek)

o godz.10.00.


 

 

 

KOLEJNE WARSZTATY AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ PILATES

2019-09-27 09:01 (0 komentarzy)

Dnia 25 września w Centrum Polonii Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbyły się już trzecie warsztaty aktywności ruchowej Pilates. Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Konkursie Generacja 5.0”.


Aktywność fizyczną zaleca się osobom w każdym wieku także seniorom. Osoby po 50 roku życia często narzekają na  ból kręgosłupa oraz stawów, dlatego celem pilatesu jest wzmocnienie wszystkich mięśni ciała, odciążenie kręgosłupa, obniżenie stresu oraz ogólna poprawa zdrowia.

Zajęcia prowadzone są  przez Panią Monikę Forgiel, dyplomowaną Fizjoterapeutkę, która zapoznała uczestników warsztatów z kolejnymi zestawami ćwiczeń pomagającymi w sprawnym utrzymaniu kondycji.

 Ćwiczenia zawsze przebiegają w koleżeńskiej atmosferze, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne zajęcia, które odbędą  się  2 października o godz. 15.00

Wstęp wolny!!!


KURS KOMPUTEROWY

2019-09-24 13:16 (0 komentarzy)

W poniedziałek 23 września w ramach projektu „Senior bez barier” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK w Konkursie Grantowym 5.0” w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się już piąty kurs komputerowy dla Seniorów.
Tym razem kursanci zajmowali się pojęciami związanymi z siecią Internet, narzędziami komunikacyjnymi w sieci Internet, korzystaniem z poczty elektronicznej.
Dzięki tym zajęciom uczestnicy nabyli umiejętności poruszania się po Internecie, tym samym mają dostęp do niezbędnych informacji, mediów społecznościowych, mogą zrobić zakupy on-line, a także kontaktować się z rodziną przez Internet.
Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia
dnia 30 września o godz. 15.30