Wydarzenia z Polski - Archiwum

Maj 2019


INTEGRACYJNA DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DWORZE KONOPKÓW

2019-05-28 12:36 (0 komentarzy)

Dnia 28.05.2019 r. w Dworze Konopków odbył się piknik dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SOSW. Początek zabawy rozpoczął Pan Ryszard Micek - Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej, który powitał wszystkich uczestników i życzył udanej zabawy oraz miło spędzonego czasu. Dyskotekę przeprowadził Dawid Pikul, który zadbał o dobrą zabawę.

Gorący poczęstunek dla podopiecznych przygotowali pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wspólnie spędzony czas upłynął w tanecznej atmosferze.

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA POŁĄCZONY Z DNIEM MATKI I OJCA W CENTRUM POLONII

2019-05-28 07:50 (0 komentarzy)

Dnia 27.05.2019 r. w  Centrum Polonii Ośrodku, Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyły się zajęcia dla dzieci z samorządowego Żłobka „Perełka” z Dąbrowy Tarnowskiej połączone z dniem Matki i Ojca. Atrakcje rozpoczęły się od zabaw ruchowych przy muzyce, które sprawiły im mnóstwo radości. Dla mam została przygotowana miła niespodzianka w postaci Eko toreb zakupionych przez Centrum Polonii, które dzieci samodzielnie pomalowały i wręczyły swoim mamom. Następnie dzieci i ich rodzice udały się na poczęstunek. Na zakończenie wizyty dużą atrakcją było malowanie twarzy podopiecznym żłobka.SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY Z POWIATU DĄBROWSKIEGO Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

2019-05-10 11:50 (0 komentarzy)

Dnia 9 maja w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza wpisany w obchody Dnia Bibliotekarza oraz XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu odpowiedzieli Pan Jerzy Woźniakiewicz Dyrektor Wojewódzki Biblioteki Publicznej w Krakowie, Pan Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Pan Witold Morawiec Wojt Gminy Olesno oraz Bibliotekarze z terenu Powiatu Dąbrowskiego.

Uroczystość otworzyła Małgorzata Bułat Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, która przywitała przybyłych gości, następnie głos zabrał Pan Jerzy Woźniakiewicz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Pan Lesław Wieczorek Starostwa Powiatu Dąbrowskiego, Pan Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno, którzy złożyli życzenia oraz wręczyli róże wszystkim pracownikom bibliotek.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu „Szpetni”, który zaprezentował program o charakterze literackim, w nieco humorystycznej odsłonie. Po występie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze.JUBILEUSZOWY XXV GMINNY KONKURS RECYSTATORSKI

2019-05-10 11:38 (0 komentarzy)

Dnia 8 maja 2019 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystki i Rekreacji w Brniu odbył się Jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Recytatorski, wpisany w obchody Dnia Bibliotekarza oraz XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Organizatorami konkursu oraz fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu.

Na wstępie głos zabrała Pani Małgorzata Bułat Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, następnie głos zabrała, Pani Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, która przywitała przybyłych gości i opowiedziała o historii konkursu oraz jego tradycji, przybliżyła sylwetki osób zaangażowanych w organizacje konkursu na przełomie tych wszystkich lat.

Pan Witold Morawiec Wójt Gminy Olesno oraz Pan Marek Nowak Dyrektor CUW wręczyli podziękowania i okolicznościowe nagrody dla Dyrektorów szkół za pomoc i zaangażowanie w konkursy na przestrzeni lat. Szczególne podziękowanie zostało przekazane na ręce Pani Małgorzaty Bułat Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu za pomoc w organizacji konkursu oraz dla Pana Witolda Morawca Wójta Gminy Olesno za 25-letnią współpracę.

Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Olesno.

Jury w składzie: Przewodnicząca Pani Małgorzata Bułat Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz dyrektorzy i kierownicy Bibliotek Gminnych z terenu powiatu dąbrowskiego: Pani Małgorzata Morawiec, Pani Edyta Jurczyk, Pani Lucyna Mirecka, Pani Monika Kilian, Pani Alicja Błocho, Pani Dorota Margosiak.

Po wręczeniu nagród laureatom Pani Dyrektor Małgorzata Morawiec podziękowała członkom komisji za ich pracę oraz wręczyła symboliczny upominek i kwiaty.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.