Kalendarz wydarzeń
<<  Marzec 2012  >>
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wydarzenia z Polski - Archiwum

Marzec 2012


UWAGA PILNE !!! ZMIANA MIEJSCA ANONSOWANEJ NA 1 KWIETNIA WALKI BOKSERSKIEJ!!!

2012-03-30 10:47 (0 komentarzy)

Z uwagi na sprzeciw Ministry Sportu Joanny Muchy, a w szczególności Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, zapowiadana walka bokserska nie odbędzie się w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Walka bokserska zostanie zorganizowana w lokalu Redakcji przy ulicy Berka Joselewicza 1 (budynek „Małrox” – I piętro) o godzinie 18.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc - rezerwacja pod numerem telefonu Redakcji.

Nabór do szkółki bokserskiej rozpocznie się 1 kwietnia, 15 min. przed planowanym widowiskiem sportowym w lokalu Redakcji. Limit wieku i wagi nie obowiązuje.
Po zakończeniu spotkania planowana jest konferencja prasowa z udziałem organizatorów, w tym przedstawiciela Komisji Europejskiej.

Sponsorem strategicznym szkółki bokserskiej jest wydawca miesięcznika.

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2012-03-30 08:29 (0 komentarzy)

W dniu 29 marca br. w siedzibie Centrum Polonii – Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów dotyczących: ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie umiejętności zakresie ochrony ludności.

W Turnieju wzięło udział 35 uczniów. Spośród nich w poszczególnych kategoriach najlepszymi znawcami wiedzy pożarniczej zostali:

I. Szkoły podstawowe

Marszalik Katarzyna (PSP w Mędrzechowie)
Kolarczyk Wojciech (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Rzemińska Katarzyna (PSP w Oleśnie)

II. Szkoły gimnazjalne

Zych Michał (PG w Oleśnie)
Gorzkowicz Dominik (PG w Szczucinie)
Gorzkowicz Jakub (PG w Szczucinie)

III. Szkoły ponadgimnazjalne

Leżoń Mirosław (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Miś Marcin (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Strach Mateusz (ZSP w Szczucinie)

Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nagrody wręczali Komendant Powiatowy Straży Pożarnej starszy brygadier Andrzej Rzemiński i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP Pan Ryszard Pikul.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego. Po konkursie uczestnicy konkursu zwiedzili wystawy w znajdujące się w Ośrodku Kultury w Brniu.

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych powiatu dąbrowskiego

2012-03-30 07:07 (0 komentarzy)

26 marca br. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu miało miejsce szkolenie dla pracowników bibliotek znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego. W konferencji uczestniczyli, także bibliotekarze szkół ponadgimnazjalnych.

Bibliotekarze zostali przeszkoleni z zakresu analizy wyników czytelniczych bibliotek za miniony rok dokonanych na podstawie sprawozdawczości GUS, którą przedstawiła dyrektorka Powiatowej Biblioteki Ewa Drzazga. W dalszej części konferencji ukazana została prezentacja wdrażania systemu katalogowego MAK+ w woj. małopolskim, którą omówił przedstawiciel warszawskiego Instytutu Książki Bartłomiej Kania. Kolejnym punktem spotkania był wykład reprezentanta krakowskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Wojciecha Momota pt. „Biblioteka publiczna po zmianach w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej”.

Po zakończeniu konferencji jej uczestnicy zwiedzili wystawy w Stajni Cugowej.

Kurs tańca towarzyskiego dla młodzieży !

2012-03-29 10:38 (0 komentarzy)

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu organizuje kurs tańca towarzyskiego dla par. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i odbywać się będą co tydzień w każdy poniedziałek. Rozpoczęcie: 23 kwietnia 2012 r. o godz. 17.00. Czas trwania zajęć: 1,5 godziny, cena za jedno spotkanie: 7.50 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są do 19 kwietnia 2012 r. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest grupa min. 10 – osobowa ( 5 par ).

Krótki opis zajęć:
samba - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury;
cha-cha - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury;
kubańska rumba - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury;
jive - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury;
walc angielski - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury;
walc wiedeński - krok podstawowy;
tango - krok podstawowy, stopniowo kolejne figury.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Centrum Polonii – Ośrodkiem Kultury, Turystyki i Rekreacji na podany niżej adres:

Centrum Polonii - Ośrodek
Kultury, Turystyki i Rekreacji
33-210 Olesno, Breń 1

Tel. kontaktowy: +48 146422135
e-mail : biuro@centrumpolonii.pl